Dostępne kategorie ogłoszeń na Mazurach
Artykuły

Noclegi na Mazurach - jakie miejsce wybrać w sezonie 2016?

Noclegi na Mazurach - najczęściej wyszukiwana fraza podczas szukania ofert noclegów, domków letniskowych, pensjonatów czy pokoi na Mazurach. Jakie miejsce jednak wybrać, kiedy nie znamy dobrze Mazur albo chcemy dla odmiany wypocząć w innym miejscu?

Noclegi w okolicach większych kurortów Mazurskich

Częstym pytaniem, które pojawia się przed wyborem miejsca noclegu na Mazurach jest pytanie, czy lepiej jest wynająć kwaterę w samym kurorcie Mazurskim, czy w miejscowości / wsi oddalonej o kilka kilometrów od większego miasta. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od wyjazdu na Mazury.

Nocleg w większym kurorcie na Mazurach to niewątpliwie zalety takie jak:

  • bliska obecność portu / mariny
  • duża infrastruktura sklepów, restauracji i tawern na miejscu
  • wiele imprez i wydarzeń w sezonie

Nocleg Mazury - domek nad jeziorem z własna linią brzegową

Jednak warto rozważyć również wybór noclegu na Mazurach, w miejscach mniej znanych, lecz posiadającym również wiele zalet. Na terenie Wielkich Jezior Mazurskich są bowiem rozsiane setki wsi i mniejszych, bardzo urokliwych miejscowości, których nazwy mogą być nam mało znane. Często oferty noclegu w takich miejscach to domki letniskowe położone nad samym jeziorem, zazwyczaj z bezpośrednim dostępem do jeziora (z własną linią brzegową). Dodatkowo, otoczone są lasem, do których droga wiedzie przez malownicze tereny. Pozwala to poczuć prawdziwy klimat Mazur, dzięki czemu nocleg w takim miejscu będzie prawdziwym wypoczynkiem. Zazwyczaj odległość od takich miejsc do kurortów jest naprawdę niewielka (10 - 15 km) więc nie powinno być to czynnikiem skreślającym ofertę.

Nocleg Mazury - domek nad jeziorem z własna linią brzegową

Tak więc zaletami ofert noclegów na Mazurach w mniejszych miejscowościach mogą być:

  • często malownicze położenie, nad samym jeziorem (z własną linią brzegową)
  • większa intymność
  • większy wybór domków letniskowych i domów całorocznych
  • lepszy i bardziej spokojny wypoczynek
  • zazwyczaj położenie nad mniejszymi jeziorami o zdecydowanie wyższej skali czystości (a co za tym idzie, brak łodzi motorowych mogących zakłócać wypoczynek)
  • ciekawsze miejsca do połowu ryb

Gdzie szukać noclegu na Mazurach?

Mapa wyszukiwania noclegów na Mazurach

Tak więc gdzie i jak znaleźć odpowiedni nocleg na Mazurach? Nasza pierwsza propozycja to spojrzenie na Mapę Mazur, gdzie będziemy widzieć położenie ofert względem jezior i głównych szlaków, a także odległość od większych kurortów. Mapa ofert na Mazureo.pl pozwala na znalezienie oferty noclegu na Mazurach, poprzez klikniecie w wybrane miejsce na Mapie i bezpośrednie przejście do danej oferty.

Przykładowy nocleg na Mazurach

Szukajmy noclegów, do których jest stosunkowo dobra komunikacja, są otoczone lasami i jeziorem a jednocześnie możliwe jest łatwe dotarcie do większej miejscowości w pobliżu. Noclegi na Mazurach oznaczone są kolorem zielonym.

Nowa wyszukiwarka ofert noclegów na Mazurach

Wyszukiwarka noclegów Mazureo.pl

Przydatnym sposobem na znalezienie noclegu na Mazurach może być nasza nowa wyszukiwarka. Dostępna jest w niej nowa opcja - możliwość wyszukiwania ofert na podstawie odległości od większych kurortów. Dzięki temu istnieje możliwość znalezienia noclegu, czarteru jachtu, czy ciekawej atrakcji w pobliżu miejsca, które już znamy (np. w promieniu 10 kilometrów od Giżycka czy 20 km od Mikołajek).

Wyniki wyszukiwania noclegu na Mazurach

Podczas wyszukiwania noclegów na Mazurach za pomocą naszej nowej wyszukiwarki, wyniki są dopasowane do sprecyzowanego wcześniej zapytania. Zaprezentowana zostaje mapa ofert z umieszczonym centralnie miastem głównym a także punktami, oznaczającymi znalezione oferty pasujące do zapytania. Dodatkowo, lista ofert pokazuje dystans, w jakim znajduje się dany nocleg w stosunku do wybranego miasta głównego.

Nasze propozycje miejsc:

Oto kilka propozycji noclegów na Mazurach wybranych z Mazureo.pl:

Mazureo.pl - Noclegi na Mazurach

Komentarze

Schowek

0